U15: Sobotní překvapení a nedělní zaleknutí

Basketpoint Frýdek-Místek 76 : 56 BC Nový Jičín
Basketpoint Frýdek-Místek 55 : 84 BK Snakes Ostrava "B"

V sobotním utkání proti vyššímu a fyzicky silnějšímu soupeři z Nového Jičína jsme vybojovali v 8mi, pro nás důležitou, výhru! V prvním poločase jsme hráli na dvě lajny, přestože furt hráli stejní hráči. První čtvrtinu jsme začali skvěle nátlakovou obranou po celém hřišti a doskokem míčů, ale bohužel se nám nedařilo jednodušše zakončit. Naopak v druhé čtvrtině jsme se rozeběhli a jednoduchou přihrávkou dopředu jsme se dostali do situace 1:1 nebo 1:0, bohužel jsme přestali bránit. Druhý poločas byl velmi napínavý, protože se soupeř rozeběhl a chodil mezi obránci jako mezi kuželi, díky bohu minul co mohl. Ve finále hodnotím utkání velmi kladně a musím za výkon pochválit všechny hráče a hlavně zlepšujícího se Ondřeje Zámorského.

V nedělním utkání proti Snejkům z Ostravy jsme se doslova zalekli vítězství. Oba celky hráli po celé utkání pouze v 7 kvůli nemocím a zraněním. Přes naší urputnou obranu a bojovnost jsme podlehli aktuálnímu vytížení při hře, přirovnal bych to chvilkovému zatmění. Bohužel chyb bylo během celého utkání tolik, že jsme nedokázali zvrátit výsledek.

Budeme muset zvýšit fyzickou i mentální námahu při trénincích, abychom tyto chyby již pod nátlakem nedělali.

Děkuji mnohokrát všem rodičů, kteří přišli podpořit kluky v obou dnech.